pixel FB

Укладання бруківки

Бруківка - матеріал, який ідеально підходить для облаштування прибудинкової території. Для нього характерна надійність, довговічність і оригінальність. Це важливі характеристики, завдяки яким укладання тротуарної плитки завжди актуальне. Головне, дотримуватися умов на кожному етапі.

Технологія укладання тротуарної плитки - процес, який вимагає знань і умінь. Мається на увазі розробка проекту, монтаж поребриків, заповнення швів. Встановлення бруківки не проводиться без підготовки основи і без ущільнення поверхні. Коли всі правила дотримуються, забезпечуються високі технічні та естетичні параметри.

Якщо Вас цікавить технологія укладки бруківки, уважно ознайомтесь зі статтею. У ній ми розповімо про всі етапи, від яких залежить тривала експлуатація і гарний зовнішній вигляд покриття. Викладка бруківки розпочинається з розрахунку навантаження на поверхню, вивчення території та умов водовідведення. Після цього можна приступати до справи.

Як класти плитку?

Аби розібратися як класти бруківку необхідно почати з проектування території! На першому етапі потрібно розрахувати кількість матеріалів та визначитися з їх видом (розміри, колір, різновид).

Перед тим, як ставити плитку, необхідно підготувати інструменти і підручні матеріали. До них відноситься:

 • болгарка;
 • рулетка;
 • кутник;
 • металеві кілки;
 • будівельна жилка;
 • звичайний молоток;
 • рукавички для захисту рук.
Установка бруківки

Це не все. Викладка бруківки проводиться з використанням рівня, кельми і гумового молотка.

Тепер розберемо як ставиться бруківка.

Як класти бруківку своїми руками? Спочатку потрібно провести геодезийно-вимірювальні роботи. Для цього в землю вбиваються металеві кілки, натягується будівельна жилка і визначається рівень. За допомогою нитки позначається місцезнаходження бруківки.

Як ложити бруківку далі? На наступному етапі готується основа. Для цього знімається верхній шар землі за допомогою лопати. Глибина визначається з урахуванням товщини бруківки та основи. В середньому, це 30-60 см. Якщо грунт на дні пухкий, земля додатково утрамбовується.

Відповідаючи на питання, як покласти бруківку, не можна забувати про рівень підземних вод. Якщо рівень вище основи, він знижується. Для цього виконуються дренажні роботи.

Профілювання території - наступний етап вирішення питання, як ложиться бруківка. Мається на увазі проектування конфігурації поверхні. Щоб робота була виконана на високому рівні, беруться до уваги природні особливості території, ландшафт.

Як викласти бруківку біля будинку, котеджу, на дачі? Одним з перших етапів є обрамлення поверхні. Для такої мети використовуються поребрики, призначені для формування меж.

Як класти плитку

Монтаж поребриків має свою особливість. Якщо висота поребрика становить 25 см, риється траншея глибиною 30 см. Потім готується цементно-піщана суміш (1/3). Під час монтажу поребриків потрібно стежити за тим, щоб верхній край не виходив за межі натягнутої жилки. При цьому застосовується гумовий молоток та рівень. Поребрики закріплюються бетоном.

Установка поребриків
монтаж поребриків

Яка основа під бруківку?

При відповіді на це питання, необхідно визначитись під яке навантаження будується дорога: під автотранспорт або це пішохідна зона. Від цьоого залежить товщина шару основи на яку кладеться бруківка, мається на увазі піщана подушка. З її допомогою забезпечується стійкість і надійність покриття.

основа під бруківку

Отже, як і на що класти бруківку? У котлован засипається пісок шаром 8 см. Поверхня розрівнюється лопатою. Для трамбування піску застосовується віброплита.

На що краще класти бруківку? Якщо поверхня нестійка, використовується суміш цементу і відсіву в пропорції 1:5. Це чудове рішення, завдяки якому збільшується термін експлуатації покриття. Суміш рівномірно розподіляється по щебеню і утрамбовується. Шар підсипки обов'язково вирівнюється правилом.

основа під бруківку піщана подушка
вирівнювання поверхні правилом перед укладкою бруківки

Який щебінь під бруківку?

І якості основи під викладання бруківки використовується щебінь фракції 20-40. Товщина шару щебеню - 10-15 см. Іноді використовують будівельні відходи фрацкії подиібної до щебеню.

Як правильно класти бруківку?

Укладання бруківки своїми руками - простий і водночас складний процес. При наявності певних знань можна досягти найкращіх результатів. Зараз ми поетапно опишемо, як самому поставити бруківку:

1. Проект - при його розробці можна уникнути поширених помилок: несумісність колірних рішень, невірний розрахунок матеріалів, неправильний вибір ширини доріжки, незручне розміщення функціональних зон. Тому перед тим, як класти бруківку своїми руками, потрібно створити проект.

2. Підготовка території - риття котловану під майданчик. Технологія укладання тротуарної плитки повинна дотримуватися в обов'язковому порядку. Мається на увазі очищення землі від залишків рослин, трамбування розпушеного грунту.

3. Проектування конфігурації поверхні - відповідаючи на питання, як правильно ложити бруківку, не можна забувати про цей етап. При профілюванні території визначаються повороти, заокруглення. При цьому враховуються особливості ландшафту.

Проектування території під бруківку

4. Обрамлення поверхні - потрібно знати не тільки, як правильно поставити бруківку, а й як встановити поребрики.

5. Облаштування піщаної подушки - підготовка основи під бруківку є головним етапом. Від нього залежить надійність та термін служби покриття. Спочатку пісок розподіляється по поверхні, а потім утрамбовується. Товщина подушки залежить від запланованого навантаження. Якщо ви хочете дізнатися, як правильно укладати бруківку, запам'ятайте одне правило. Для прибудинкової території достатньо 20 см піщаної подушки. Основа під бруківку має бути щільною та рівною.

6. Використання щебеню - сипучий матеріал необхідний для того, щоб була дотримана технологія укладки бруківки. Щебінь розподіляється по піщаній подушці і утрамбовується віброплитою.

підготовка основи під укладання бруківки

7. Верхній шар підсипки - суміш цементу та відсіву. Товщина шару - 3-5 см. Щоб дізнатися, як гарно поставити бруківку, потрібно ретельно підготуватися. При використанні цементу з основи не вимивається пісок та стабілізується покриття.

8. Укладання бруківки - робота розпочинається біля поребриків. Напрямок руху - від країв до центру. Правильність роботи визначається за допомогою будівельного рівня. Як гарно викласти бруківку? Не можна обрізати вироби більше, ніж наполовину. Також потрібно керуватися схемою.

9. Заповнення швів - використовується сухий білий пісок фракції 0-2 мм. За допомогою піску забезпечується передача навантаження між окремими елементами.

10. Ущільнення поверхні - якщо Вас хвилює питання, як навчитись класти бруківку, запам'ятайте головне правило виконання останнього етапу. Для якісного ущільнення піску між швами і «звикання» бруківки до навантаження використовуйте віброплиту з гумовою накладкою безпосередньо по бруківці. Це забезбечить рівномірне утрамбовування плитки в основу.

Укладання бруківки

Укладання бруківки на бетонну основу


Це оптимальне рішення в тому випадку, якщо передбачається високе навантаження на покриття. Як класти бруківку на бетон? Технологія ідентична класичному варіанту.

Тільки спочатку облаштовується бетонна основа, а потім використовується пісок, відсів та виконуються всі роботи.

Якщо бетонна основа вже існує, в такому випадку достатньо використати суміш цементу і піку або відсіву, і вже на неї викладати бруківку.

Укладання бруківки на бетонну основу

Укладка бруківки «Старе місто»

Форма бруківки «Старе місто» - прямокутники або квадрати з заокругленими кутами. Матеріал виготовляється в різних кольорах: червоний, теракотовий, сірий, жовтий, коричневий.

Укладання бруківки «Старе місто» - вибір любителів класики! При використанні такого рішення територія приватного будинку перетворюється в затишний куточок. Ви можете перенестися в інший час, наповнений стуком коліс екіпажів та таємничістю величних замків.

Як класти бруківку «Старе місто»?


Спочатку потрібно визначитися із розмірами і кольором. В асортименті представлено багато варіантів.

Вирішуючи питання, як ставити бруківку «Старе місто», можна піти двома шляхами: скористатися допомогою професіоналів або зробити все самостійно.

Перший варіант кращий. Майстри Гарант Плюс Буд знають, як укладати бруківку «Старе місто» і яких правил треба дотримуватися. Це гарантія відмінного результату!

Укладка бруківки Старе місто
Укладка бруківки Старе місто
Укладка бруківки Старе місто
Гарантплюсбуд логотип
ТзОВ „ГарантПлюсБуд”
76008,м. Івано-Франківськ,
вул. Юліана Целевича, 4

garantplusifua@gmail.com


Моб. тел: ‎067-344-51-88


Моб. тел: ‎066-427-67-00


Роздріб: ‎099-294-18-11


Політика конфеденційності


‎Послуги
Умови і додаткові послуги
 • Доставка автомобілем: 40 грн./км. пробігу + 250 грн. година простою.
 • Доставка автомобілем в межах міста –1600-2000 грн/год.
 • Вантажні роботи – 35 грн./піддон. Застава за піддон: 120; 200грн.
 • Термін повернення на склад в Ценжів не більше десяти днів (мати з собою накладну).
 • Завантаження продукції виключно на бортові автомобілі ( самосвали тільки бортові)!

Ми у соцмережах
іконка сторінки Гарантплюсбуд у Facebook іконка сторінки Гарантплюсбуд в instagram

Виробництво: с. Ценжів,
Ів.-Франківської обл.
 • Вібропресована продукція, внаслідок незворотних хімічних реакцій при гідратації цементного зв’язного в бетоні, може мати білі висоли, що не впливають на якість продукції та зникають з поверхні виробів в процесі експлуатації в стандартних погодних умовах.
 • Можуть мати місце окремі виключення частинок органічного походження на поверхні бетонних виробів, що не впливають на якість продукції та зникають у процесі експлуатації від дії атмосферних впливів.
 • Допускаються неконтрастні відхилення у відтінках забарвленої поверхні бетонних виробів в межах однієї партії.
КАЛЬКУЛЯТОР
БЕЗКОШТОВНА КОНСУЛЬТАЦІЯ
ЗНИЖКИ ДО 20%
Згорнути

БЕЗКОШТОВНА КОНСУЛЬТАЦІЯ

Введіть номер телефону і ми Вам зателефонуємо для уточнення деталей замовлення

Ваша заявка НЕ надіслана

Зателефонуйте нам будь ласка

066-427-67-00

Ми вам зателефонуємо

Вкажіть Ваш контакти

Отримати знижку 20%

* Знижки до 20% на всю продукцію зі складу!

Введіть номер телефону і ми Вам зателефонуємо для уточнення деталей замовлення

Калькулятор

Вкажіть розміри ділянки та оберіть тип плитки

Оберіть Колір
Вартість: грн
Змінити колір
Перевірте введені данні (ширина, довжина)